phone
+3706 85 25 179
I - V 10.00 - 18.00
mail
info@papildaiplius.lt
24/7
facebook rss
JŪSŲ KREPŠELIS TUŠČIAS
banner

Kazeinas - baltymas didinantis ištvermę

Straipsnio vertinimas: (0 balsai)

Kazeino baltymas

Kaip ir išrūgos, taip ir baltymas kazeinas yra išgaunamas iš karvės pieno. Apie 80% visų pieno baltymų sudaro kazeinas, likusius 20% - išrūgos. Kazeinas yra netirpus, o tai reiškia, kad jis yra grynas ir stangrus pieno baltymas.

Kazeinas  dar gali būti vadinamas kalcio kazeinatu. Kazeino baltymo struktūra yra  palaikoma kalcio jonų pagalba.

Unikali kazeino savybė formuoti gelinę struktūrą padarė jį populiaria rišamąja medžiaga ir lemiamu veiksniu sūrių gamybos procesuose. Be to, kazeinas yra naudojamas įvairių plastikų ir klijų gamyboje.

Kazeino turintys papildai - ypač efektyvus būdas gauti reikiamiems baltymams!!!

Kazeino veikimo principas

Jau minėtos unikalios kazeino savybės daro jį unikaliu ir įvairiu baltymų papildu. Virškinimo metu kazeinas virsta gelio konsistencija vos tik susidūrus su skrandžio rūgštimis. Taip sumažėja virškinimo greitis ir skatinamas lėtesnis ir efektyvesnis amino rūgščių išlaisvinimas ir pasisavinimas (Amino rūgštys – pagrindinės baltymo sudedamosios dalys).

Tai praktiškai reiškia, kad jūsų raumenys gauna pastovų “maisto” tiekimą ilgesnį laiko tarpą.

Sulėtėjęs virškinimas yra naudingas, nes taip yra sumažinamas baltymų skilimas ir amino rūgščių oksidacija (amino rūgščių “degimas” energijai gauti). Kazeinas gali padidinti jūsų pilnumo jausmą, jausitės tarsi neseniai pavalgę.

Išrūgos ir kazeinas

Tiek išrūgos, tiek kazeinas turi savų pliusų ir minusų. Pagrindinis kazeino privalumas: sugebėjimas sulėtinti virškinimą, ko pasekoje padidėja amino rūgščių išlaisvinimas tiesiai į raumens audinį ir taip yra sukuriamas ilgalaikis azoto balanso didėjimas (Teigiamas azoto balansas - būtinas raumens formavimuisi).

Tačiau, kazeino sąlygojamas lėtas amino rūgščių išlaisvinimas sumažina organizmo maksimalų anabolinį atsaką. Tai reiškia, kad išrūgos gali stipriau ir greičiau skatinti raumens baltymų biosintezę, nei kazeinas. Išrūgos yra anaboliškesnės už kazeiną (labiau skatina raumens formavimąsi), lyginant išrūgų gramą su kazeino gramu.

Kazeinas turi žemą leucino kiekį (8%) palyginus su išrūgomis (11%). Amino rūgštis leucinas yra atsakinga už maksimalų anabolinį atsaką. Iš esmės, leucinas signalizuoja organizmui, kad skatintų baltymų sintezę ir formuotų raumenį.

 

 

 

Išrūgos ir kazeinas: puikus derinys

Kaip jau minėta, kad kazeinas neatstoja išrūgų sąlygojamo maksimalaus anabolinio atsako, tačiau jis palaiko ilgalaikį amino rūgščių tiekimą į reikiamą vietą. Norint gauti maksimalią naudą iš abiejų medžiagų, siuloma jas vartoti kartu. Tokiu atveju, gausite didesnį amino rūgšties leucino kiekį, bei pastovų maitinimą amino rūgštimis.

Susimaišant baltymų kokteilį galima pasinaudoti kazeino privalumais ir atitinkamai įveikti kai kuriuos jo trūkumus. Galima vartoti kazeiną su greito virškinimo laisvos formos BCAA ar leucinu (kuris duoda panašią naudą).

Kazeino vartojimas

Kazeinas gali būti vartojamas norint padidinti dienos baltymų normą. Jis gali būti labai naudingas žmonėms, kurie yra alergiški ar turi padidėjusį jautrumą išrūgoms, kiaušiniams ir kt. baltymų šaltiniams.

Lygiai taip pat kaip išrūgos, taip ir kazeinas, gali būti vartojamas bet kuriuo paros metu, tačiau dėl kazeino sąlygojamo sulėtėjusio virškinimo ir amino rūgščių išlaisvinimo, rekomenduojama jį vartoti tada, kada galėsite ilgą laiką nevalgyti.

Tai gi, dauguma žmonių stengiasi kazeiną vartoti naktį manydami, kad lėtai virškinamas baltymas padės atitolinti katabolizmą (raumens irimą). Atlikti tyrimai parodė, jog vartojant kazeiną naktį buvo stebimas baltymo irimo proceso sumažėjimas.

Kokį kiekį kazeino reikėtų suvartoti priklauso nuo įvairių faktorių: kūno svorio, bendro gaunamo baltymų kiekio, vartojamas vienas ar su kitais baltymų šaltiniais.

Jei jūs vartojate kazeiną vieną patį, rekomenduojama suvartoti didelę dozę, kad maksimaliai paskatintų anabolizmo procesus. 90 kg kūno masės vyrui reikėtų apie 40-50 g kazeino, norint paskatinti raumenų augimo procesą.

Alergija kazeinui

Nedidelė dalis žmonių yra alergiški kazeino baltymui. Tokiu atveju gali būti jaučiamas šalutinis efektas: skrandžio veiklos sutrikimas, skausmas, viduriavimas, vėmimas ir kt.

Vartojant kazeiną labai dideliais kiekiais, kai kuriais atvejais gali pasireikšti virškinimo sutrikimas net ir kazeinui ne alergiškiems žmonėms. Kadangi, kazeinas stingsta (vartojant itin didelėmis dozėmis) galimas pilvo pūtimas.

Pabaigai

Dažniausiai kazeinas vartojamas prieš miegą. Jo veikimas efektyviausias nakties metu, o paskui pagrindinis vaidmuo raumens augime atitenka išrūgoms.

Kategorija: Maisto Papildai
Perskaitė: 6734

Gamintojai

banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner banner

Atsiskaitymo būdai

banner banner banner banner banner banner banner

Draugai

banner banner banner banner banner